Rozwiązania Wi-Fi i WLAN

Cechy takiego rozwiązania:

  1. Duży zasięg z każdego Punktu dostępowego (Access Point / AP) co daje obniżenie kosztów implementacji – dzięki większemu pokryciu terenu z 1 AP. Koszty niewiele większe od tanich rozwiązań dzięki technologii budowy AP -  Opatentowany przez Ruckuss system antenowy o dużym zysku (10 dBi – to b.dużo), podczas gdy w produktach Netgear/DLink/Linksys anteny mają zazwyczaj 1-2 dBi (najwyżej 3-4) – to oznacza 4 krotnie większy zysk (różnica 3dBi to 2x zysk), czyli 4 krotnie większy zasięg.
  2. Odporność na interferencje (zakłócenia)  dużo większą niż gdziekolwiek indziej dzięki nowoczesnej technologii budowy anten daje  pewnośc połaczenia nawet jeśli w pobliżu pracują inne sieci WiFi lub urządzenia na tej samej częstotliwości (mikrofony bezprzewodowe, sterowanie etc). Również ta cecha sprawia że można z powodzeniem wdrażać WiFi Ruckuss w trudnych miejscach takich jak budynki o wielu konstrukcyjnych elementach stalowych, halach produkcyjnych, portach etc. Inne urządzenia w takich warunkach albo tracą często połączenie, albo mają dużo niższą przepustowość, albo b.mały zasięg – trzeba dokładac dużo dodatkowych AP – czyli rosną koszty i skomplikowanie.
  3. Możliwość błyskawicznego budowania podsieci WiFi działających z tego samego AP – można zbudować w ramach tej samej infrastruktury sieci odizolowane od siebie z dostępem publicznym, dla pracowników i np do przesyłania video z kamer monitoringu. Przepustowość AP jest wystarcająca – do 300 MB/s.
   a. Quality of Service – możlwiosć priorytetyzacji ruchu, identyfikacji połłaćzeń głosowych lub video i przepychania ich wcześniej przez sieć. Heurystyczny algorytm rozpoznający autoamtycznie charakter ruchu. Konkurencja tego nie maw ogóle.
  4. Płynny roaming pomiędzy AP – czyli możliwość poruszania się po całym pokrytym obszarze bez straty połączenia. Przydatne do rozmów VoIP (w tym tych które oferuje NETIA , czyli we wdrożeniach typu WBA nie ma potrzeby ponownego logowania do systemu.
  5. Skalowalność zarządzania do dziesiatek i setek tysięcy AP, możliwosć wdrożenia rozproszonego – czyli dla firm które mają swoje oddziały w różnych miastach – wszyscy działają w jednej bezpiecznej zaszyfrowanej i tunelowanej sieci – niezależnie czy są w HW, oddziale czy pracują z home office.
  6. Bezpieczeństwo
   a. Uwierzytelnianie użytkowników w oparciu o ich hasła w domenie ActiveDirectory lub serwery AAA (Radius czy LDAP – pozim bezpieczeństwa jak w GSM i wyżej), uwierzytelnianie w oparciu o karty chipowe i inne metody już przyjęte w firmie
   b. Szyfrowanie sesji indywidualnymi kluczami (PSK, DynamicPSK) lub certyfikatami 802.1x
   c. Szyfrowanie połaczeń mesh między Punktami dostępowymi (AP)
   d. Szyfrowanie i tunelowanie ruchu do i od klienta do kontrolera i serwerów.
   e. Rozpoznawanie ataków i blokada klientów zachowujacych się podejrzanie (np. Generujących niestandardowe ramki)
   f. Izolacja klientów – blokada ruchu pomiędzy klientami nawet podłączonymi do różnych AP – blokada ataków od osób będących w tej samej sieci WiFi
   g. Izolacja ruchu pomiędzy SSID (VLAN tagging) czy też w ramach jednego SSI (DynamicVLAN)

e-signals oferuje:

Wieże i maszty
Aluminiowe, stalowe i maszty jezdne. Stojaki balastowe, uchwyty antenowe, drabinki kablowe. Montaż i konserwacja.
Radiolinie
AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR SIAE MICROELETTRONICA Spa – 60 lat doświadczenia w radioliniach. Radiolinie do przepustowości 2,5 Gbps. Technologia XPIC, Full Outdoor. Radiolinie E-Band, V-Band. Pasma nielicencjonowane, licencjonowane. Montaż, uruchomienie, serwis 24h.
Łącza
3,6-3,8 GHz na terenie kraju, Punkt-Punkt, Punkt-Wielopunkt.

Nasze realizacje

Punk-Punkt 20%
Punkt-Wielopunkt 80%